Зараз в ефірі:

Куди йдуть кошти Фонду ліквідації наслідків збройної агресії та заморожені російські активи за кордоном?

09.07.2023
Куди йдуть кошти Фонду ліквідації наслідків збройної агресії та заморожені російські активи за кордоном?

Григорій Любовець, співзасновник Центру комунікаційно-контентної безпеки та співробітник науково-дослідного центру Військового інституту Київського національного університету імені Тараса Шевченка, розповів про роботу Фонду ліквідації наслідків збройної агресії. 

Які країни вже долучилися до фінансування Фонду ліквідації наслідків збройної агресії? Чи можемо ми розраховувати на довготривалу підтримку наших партнерів у цьому плані?

— Важливо говорити про агресію росії. Якраз 4 червня відкрився в Гаазі центр, який вивчає і буде зараз вивчати злочин російської федерації за агресією. Це практично лінія, яка є унікальною і немає інституцій, тому що Міжнародний кримінальний суд займається іншими видами злочину, а якраз злочином агресії, що відбувається в Україні, буде займатися в Гаазі центр. Тепер щодо фонду. Він на сьогодні оперується нашим урядом. Уряд говорить про те, що на 4 червня акумульовано понад 62 мільярдів гривень. Фонд підтримується світовою спільнотою. Ми зараз отримуємо фінансову допомогу від світової спільноти на рівні майже п'ятдесят відсотків всіх витрат, які є в Україні. Тобто ми практично, завдячуючи нашим партнерам, протистоїмо цій геноцидній агресії. На 4 червня у фонді акумульовано майже 62 мільярдів гривень, з яких 23,7 мільярда вже розподілені на відбудову. Фонд працює, він має потенціал, має, маємо проєкти, маємо реалізацію.

Чи відомо, на які напрямки відновлення підуть кошти з цього фонду?

—  Фонд має 3 напрями. Перший напрям — це забезпечення наших сил, тобто національних сил оборони, всім необхідним. Другий — це забезпечення макрофінансової стабільності та стійкості економіки. Третій — швидке відновлення. Тобто це напрями, які в економічно-соціальному плані практично утримують наше реальне життя.

Чи долучиться до фінансування цього фонду заморожені російські активи за кордоном і, можливо, наразі є якісь новини щодо ситуації з передачею їх Україні?

— З позиції відшкодування всіх затрат, руйнувань — це інша тема, яка опрацьовується на міжнародному рівні. Вона дуже близька до рішень. Уже є деякі рішення, наприклад, у тій же Канаді про передачу заморожених активів. Але, на жаль, поки що не сформовано процедури, яка була б прийнята на загально-світовому рівні, хоча в цьому напрямі рухаються всі міжнародні структури. Це дуже актуальна тема. Питання відшкодування і пришвидшення цього процесу — нагальне. Воно вирішується, але не можна на сьогодні сказати, що всі питання вирішені, експертизи утвердженні і процедури пішли по передачі цих активів Україні. Поки що ми готуємося. У нас створені платформи, у нас створені системи для передачі, система по відбудові, але цей процес на часі досить потужний, масштабний і унікальний.

Покриття
Надсилайте повідомлення
+38 097 1991.8.24
Наші соцмережі
Завантажуйте додаток